Криза, читаємо "зміна", влади в Україні - єдиний шанс для Путіна

Криза, читаємо "зміна", влади в Україні - єдиний шанс для Путіна | Інфофайл Україна
Субота, 2018-04-21, 12.35.28
Вітаю Вас Гість
      


 
  
 
Головна » 2015 » Червень » 29 » Криза, читаємо "зміна", влади в Україні - єдиний шанс для Путіна
11.58.34
Криза, читаємо "зміна", влади в Україні - єдиний шанс для Путіна
  

Путін переоцінив свої сили в Україні і тепер чекає кризи в Києві, - директор Stratfor.

Українська армія не змогла б довго протистояти російській у разі відкритої війни, але Москва не може її почати, так як Путін переоцінив можливості в Україні.
У конфлікті проти України президент Росії Володимир Путін дуже серйозно переоцінив свої можливості. Тому тепер йому доводиться діяти більш обережно, відмовляючись від розв'язування відкритої війни. Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" сказав засновник і директор розвідувально-аналітичної компанії Stratfor Джордж Фрідман, передає Цензор.НЕТ.
"Ми маємо кризу, яка поглиблюється, але він передбачуваний. Передбачуваний в тому сенсі через те, що це регіон, де зазвичай починається конфлікт в Європі - між європейською і російською частинами континенту, в регіонах Балтії, Білорусі, України, та іноді від Польщі до Румунії. Мій прогноз, що війни не буде, але буде суттєвий рівень напруженості і невійськових конфронтацій - інформаційних, пропагандистських, економічних, і так далі. Там будуть деякі потенційні внутрішні конфлікти ". - Заявив він.
"Але суть в тому, що в довгостроковій перспективі Росія є дуже вразливою країною. Вона не змогла перетворити свої нафтові багатства в життєздатну економіку. Її національний бюджет залежить від нафти. Вона не контролює ціни на нафту. І Китай, і Європа економічно слабшають і, отже, не можуть купувати стільки нафти. Сполучені Штати стали великим видобувачем нафти, тому ціна нафти буде йти вниз. Я думаю, що справжній питання - це як Росії вдасться вижити в світі, де її доходи від енергоносіїв будуть різко знижуватися? І це теж створює певні небезпеки, адже якщо всередині такої великої країни, як Росія, відбуваються фрагментації, напруга та інше, вона стає менш передбачуваною. Так що це основне питання - що буде з Росією? ", - підкреслив Фрідман.
"Російські дії в Україні мізерні. Простіше кажучи, вони не вражають. Коли вони починали, то мали контроль над українською політикою. Коли вони закінчили, вони отримали Крим і деякі частини Східної України, але навіть там результат обмежений. Україна входить в сферу фундаментальних інтересів Росії, а коли я дивлюся на результат, то ці дії взагалі не вражають. Росія не показала себе як відмінного політичного гравця. Насправді вона ніколи не була відмінним політичним гравцем. Вона була змушена напасти на Чехословаччину, бо втратила над нею контроль . Вона увірвалася в Угорщину, бо втратила контроль над Угорщиною. Росіяни втратили контроль над Чаушеску та Румунією. Вони ніколи не могли контролювати Тіто. Я поняття не маю, звідки з'явилася ця ідея потужного, геніального російського державного управління", - розповів він.
"У цьому регіоні поширена думка, що росіяни" зростом в 5 метрів" і таке інше. Я пам'ятаю, як в 1970-х і 80-х роках теж говорили, що американці повільні, дурні і не розуміють, що вони роблять, а росіяни були блискучими. Росіян в цьому регіоні завжди переоцінювали, а американців завжди недооцінювали, адже вони так далеко. Але зрештою ми побачили, що впав Радянський Союз, а не Сполучені Штати", - додав експерт.
"У росіян багато обмежень. Ми побачили обмеженість їх розвідки в Україні. Вона не змогла передбачити події в Києві, падіння уряду. Вона думала, що буде повстання в східній частині України. Російські війська мають свої проблеми. Ми побачили, як російські війська діяли на Донбасі, і ми бачили, що вийшло це у них не дуже добре. Я маю на увазі, що вони, звичайно ж, вижили, але вони боролися проти українських сил, тобто мали багато обмежень. Росіяни завжди переоцінюють свій військовий потенціал. Було питання , чому вони не нападають на Західну Європу під час Холодної війни? Їх армія не була настільки вже гарною, особливо в плані забезпечення. Якщо ви кидаєте вперед тисячі танків, ви повинні забезпечити їх поставками боєприпасів, продовольства і бензину. І росіянам завжди було важко, як і будь-якої армії, підтримувати забезпечення сил, які йдуть у наступ", - зазначив Фрідман.

"У Грузії їм це вдалося, але багато танків ламалися, вони зіткнулися з труднощами. Ну, будь-яка війна - це важко, і російські війська пройшли через 10 років катастрофи в 1990-х. Останні 15 років вони намагалися модернізувати свої війська, але це важко зробити. І нарешті, коли російські танки рушать вперед, слід пам'ятати, що в американців є великі військово-повітряні сили, які були створені під час Холодної війни, щоб боротися проти російських танків. Є багато факторів, але я думаю, важливий момент в тому , що росіяни зараз переглядають свій потенціал, вони розчаровані в своїх діях в Україні. І я думаю, що вони будуть дуже обережні", - констатував експерт.
"Я думаю, що українська армія не зможе протистояти росіянам. Але навіть якщо немає опору, рухатися так далеко вглиб України важко. Просто взяти 10 чоловік кудись на пікнік - і то складно. А якщо ви берете 80 або 100 тисяч військовослужбовців і переміщаєте їх навіть без опору - це створює проблеми для росіян. Знову ж слід пам'ятати, що росіянам потрібно дбати не лише про українців. Американці не пришлють сухопутних військ. Якщо американці втрутяться, - я не припускаю, що вони це зроблять - але якщо американці втрутяться, то з повітря. Це будуть літаки F-16, які були розроблені в якості протитанкової зброї. Вони стріляють ракетами Hellfire. Якби це сталося, це було б дуже небезпечна ситуація для росіян", - розповів Фрідман.
"Росіяни не можуть розраховувати, що вони будуть боротися тільки проти українського народу. Вони повинні розраховувати - тому що американці непередбачувані - що може бути і американське втручання. Це не була б інтервенція на землі, де Сполучені Штати будуть в невигідному становищі. Це було б з повітря, де Сполучені Штати мають перевагу ", - акцентував експерт.
"Якщо ви - російський лідер, виникає питання, наскільки ви хочете ризикувати. І Путін показав з перших днів української кризи, що він дуже обережний і бажає обмежити ризики. Він розуміє ставки, і він не хоче їх піднімати. Так що я б сказав, що Росія, швидше за все, буде чекати кризи в Києві, щоб уряд там провалилося, а потім намагатися впливати на Київ, замість того, щоб намагатися діяти основними силами", - резюмував він.

"Сполучені Штати, звичайно ж, не хочуть війни в Україні. Я думаю, що росіяни турбуються про результати такого конфлікту. Я завжди пам'ятаю про росіян, що вони почали (свої бойові дії. - Ред.) У Другій світовій війні нападом на Фінляндію, який пішов не так, як вони хотіли. Таким чином, росіяни мають історію воєнних невдач, як і більшість країн. Я вважаю, що росіяни будуть намагатися знайти політичне рішення і що насправді зараз майбутнє України знаходиться в руках українського уряду. Якщо він зуміє триматися разом, якщо зможе бути ефективним, якщо зможе отримати контроль над країною, то я думаю, що росіянам доведеться переглянути свої плани. Але якщо вони розколються, то у росіян будуть варіанти ", - підкреслив Фрідман.
"Сполучені Штати - країна, про яку дуже важко прогнозувати, що вона буде робити. А Путін любить, щоб у нього була можливість прогнозувати. Поки російські спроби дестабілізувати регіон не вдалися. Я маю на увазі, що так, Путін створив напруженість у Молдові, але Молдова залишається незалежною. Він дав зрозуміти - але це було зрозуміло і раніше - що він буде щось робити в країнах Балтії, але не зробив. Я думаю, що ідея анексії Білорусі надумана. По-перше, Білорусь зараз між Україною та країнами Балтії, і це поставило б росіян у скрутне становище - з півночі і з півдня. Але важливіше те, що політично він має справу з Лукашенком, а Лукашенко побудував ефективну політичну структуру, яка частково розроблена, щоб протистояти Росії. Я маю на увазі, що він зберіг свою незалежність. Є багато міфів про те, що росіяни можуть зробити, і це міфи, які не збулися. Ми вже більше року в українській кризі. Були всі підстави для росіян спробувати дестабілізувати Молдову, країни Балтії. Вони цього не зробили. І я думаю, це багато в чому тому, що вони дуже стурбовані, що ця криза пошириться і приведе до більшої співпраці між членами НАТО, принаймні політично. Слід пам'ятати, що Путін був дуже здивований, коли США вдалося організувати європейців з санкцій. Він явно не очікував, що німці та американці досягнутий якогось взаєморозуміння з приводу того, що сталося в Україні. Він сподівався, що німці не зроблять цього кроку. Я не знаю, наскільки сильне або крихке об'єднання навколо санкцій, але санкції існують", - пояснив він.

"У Східній Європі популярна ідея, що дивно потужна Росія дестабілізує все. Вона ще нічого не дестабілізувала. І я вважаю, що ми повинні мати на увазі межі російської могутності й трохи подумати над розмірами американської потужності. Але в регіоні (є моменти. - Ред.), через які російський потенціал завжди здається більше ", - додав експерт.

Джерело: http://censor.net.ua/n341896

Категорія: Суспільство, Політика | Переглядів: 209 | Додав: trueface454 | Теги: донбас, рутін, фрідман, джордж, аналітика, окупація, експерта, Stratfor, АТО, дмка | Рейтинг: 0.0/0
Категорії розділу
Суспільство, Політика [1020]
Новини українського суспільства, та політичного життя країни
Творчість [216]
Авторська проза, музика, поезія, різноманітні вироби.
Гумор [111]
Дивимось, посміхаємось та продовжуємо собі життя )))))))))))
Онлайн телебачення [279]
315 світових каналів у високій якості, чим більше глядачів - тим краща якість!
Новини кіно [99]
Все цікаве що відбувається в українському та світовому кінематографі
Автоновини [161]
Новини про автомобілі та все що з ними пов`язане
Технічні інструкції та поради [5]
Інструкції по заправкі картріджів та поради з вирішення проблем в роботі компьютерів
Новини законодаства [101]
Нововведення українського законодавства та не тільки
Наше опитування
Що ви хочете бачити на сайті?
Всього відповідей: 50
Статистика
Форма входу
Логін:
Пароль:
 
Copyright MyCorp © 2018 | Конструктор сайтів - uCoz